25. niedziela  zwykła, rok C, 22 września 2019 r.

1. Dzisiaj o g. 17.30 wypominki za zmarłych, a po mszy wieczornej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością naszej patronki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Będziemy się modlić każdego dnia po mszy wieczornej; zachęcam, by przynosić róże, które są znakiem intencji modlitewnych, kierowanych za jej wstawiennictwem. Msza św. odpustowa z tradycyjnym poświęceniem róż 1 X (wtorek) o g. 18.

2. W dni poprzedzające nasze parafialne święto trwać będzie doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu:
    28 IX (sobota)   8.30-15,  19-21;
    29 IX (niedziela)    14-18,  19-21;
    30 IX (poniedziałek)    8.30-18,  19-22.
    Na stoliku wyłożone są listy dyżurów adoracyjnych; proszę, by wpisali się ci, którzy mogą się zobowiązać do obecności w kościele, tak by była stała troska o Najświętszy Sakrament. Każdego dnia o g. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, z tym, że w sobotę (28 IX) włączymy się w ogólnopolską akcję „Koronka na ulicach miast” i będziemy się modlić na rogu ulic Tamka i Dobra.

3. W niedzielę 6 X będziemy uroczyście obchodzić 50. rocznicę konsekracji naszego kościoła i nadania mu wezwania św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O g. 12 zostanie odprawiona msza św. z odśpiewaniem Te Deum, a po niej odbędzie się festyn parafialny w ogrodzie. Dziękuję Wszystkim, którzy włączają się w jego przygotowanie i już dzisiaj zachęcam, by przynieść na festyn przygotowany przez siebie poczęstunek.

4. Kuria Metropolitalna Warszawska zachęca w tym tygodniu do szczególnej modlitwy o rychłą beatyfikację Czcigodnego sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. W sobotę 28 IX o g. 19 w naszej archikatedrze msza św. w tej intencji.

5. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie św. ojca Pio, bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy, św. Wincentego a Paulo, założyciela księży Misjonarzy i sióstr Szarytek, oraz św. Wacława.

6. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci zatytułowany „Św. Teresa w naszym kościele”. Prace o wymiarze A4 można składać do 1 X w zakrystii.

7. Poszukujemy uczciwej i odpowiedzialnej osoby do pracy w naszym kościele, a także kogoś, kto pomagałby w układaniu kwiatów naszej parafiance, p. Wiolecie, która robi to bezinteresownie i z oddaniem – dla Pana Boga i dla nas, za co z całego serca Jej dziękuję.

8. Dzisiaj przeżywamy parafialny dzień misyjny, modlimy się za misje, a szczególnie za siostry Karmelitanki, które wspieramy w dziele budowy szkoły w Burundi (w ubiegłym miesiącu przekazaliśmy na ten cel 1100 zł).

9. Zapewniam o modlitwie za parafian i o modlitwę proszę, a życzliwość i ofiarność serdecznie dziękuję.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz